Jesteśmy już po rozegraniu spotkań w ramach 10. kolejki i jak co tydzień przedstawimy najciekawsze wydarzenia z ligowych boisk naszej B-klasowej grupy ⚽️.

Kosa Konstancin 1 - 3 Perła II Złotokłos
Piorun Warszawa 3 - 0 Mszczowianka II Mszczonów
Jedność II Żabieniec 4 - 1 Walka Kosów
KS Wilanów 0 - 3 Hubertus Zalesie Górne
SRS Zamienie 3 - 1 Grom Prace Małe

Jak widać miniona kolejka stała pod znakiem pewnych zwycięstw i po raz kolejny spowodowała roszady w ligowej tabeli 🏆. W meczu na szczycie Perła pewnie pokonała na wyjeździe ekipę Kosy, dzięki czemu przeskoczyła ich tuż na półmetku rozgrywek. My za to odnieśliśmy pewne zwycięstwo nad zespołem z Mszczonowa (o czym pisaliśmy wczoraj). Po 10. kolejce fotel lidera utrzymał zespół SRS Zamienie, ale za ich plecami z taką samą liczbą oczek plasuje się wspomniana wcześniej Perła. Podium zamyka drużyna Kosy z dorobkiem 19 punktów. My klasycznie osiedliśmy tuż za TOP3 i ze stratą 2 punktów do wspomnianej ekipy z Konstancina. Wszystko jednak się może zmienić bo w ostatniej kolejce pauzujemy i to od naszych przeciwników będzie zależało na którym miejscu przezimujemy do rundy wiosennej 😬.
Podsumowując 10. kolejkę w liczbach (tabela w formie graficznej na dole):
👉 3 zwycięstwa gospodarzy
👉 2 zwycięstwa gości
👉 19 strzelonych bramek ⚽️ w 5 spotkaniach 🏟 (~ 3,8 bramki na mecz)
Już teraz zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje, które już w najbliższy weekend 😁. Tak prezentuje się zestawienie spotkań 11. kolejki:
Grom Prace Małe vs Kosa Konstancin
Hubertus Zalesie Górne vs SRS Zamienie
Walka Kosów vs KS Wilanów
Mszczowianka II Mszczonów vs Jedność II Żabieniec
Perła II Złotokłos vs Sparta II Jazgarzew
*Piorun Warszawa w tej kolejce będzie pauzować
Jeśli mielibyśmy wybrać najciekawsze spotkanie nadchodzącej kolejki to możemy zaryzykować stwierdzenie, że pojedynek w Zalesiu będzie dość interesujący. Lokalny Hubertus jest w formie i spróbuje pokrzyżować plany liderowi. Czy mu się uda? Na te oraz inne pytania odpowiedź poznamy już niedługo 😁. My mimo ligowej pauzy nie zamierzamy odpoczywać i rozegramy sparing. Z kim? Tego dowiecie się w oddzielnym poście, bądźcie czujni 💪.

Mszczowianka II Mszczonów 4 - 3 Sparta II Jazgarzew
Jak widać miniona kolejka nie była już tak obfita w strzelone gole jak poprzednie tygodnie, ale również dostarczyła emocji 😁. W meczu na szczycie Zamienie zremisowało u siebie z Kosą i dzięki temu przeskoczyło ich w ligowej tabeli. My za to po pechowej końcówce remisujemy swoje spotkanie o czym pisaliśmy wczoraj 😢. Po 9. kolejce mamy bardzo ciekawa sytuacje, ponieważ pierwsze trzy zespoły mają taką samą liczbę punktów i tylko mecze bezpośrednie/bilans bramkowy decydują w ich przypadku o kolejności 😬. Liderem zatem zostaje SRS Zamienie, za nimi Kosa Konstancin, a podium zamyka Perła II Złotokłos. My dalej znajdujemy się tuż za podium, ale straty do TOPu z tygodnia na tydzień się powiększają 😏.
Podsumowując 9. kolejkę w liczbach (tabela w formie graficznej na dole):
👉 3 remisy
👉 1 zwycięstwo gospodarzy
👉 1 zwycięstwo gości
👉 17 strzelonych bramek ⚽️ w 5 spotkaniach 🏟 (~3,4 bramki na mecz)
Kosa Konstancin vs Perła II Złotokłos
Piorun Warszawa vs Mszczowianka II Mszczonów
Jedność II Żabieniec vs Walka Kosów
KS Wilanów vs Hubertus Zalesie Górne
SRS Zamienie vs Grom Prace Małe
*Sparta II Jazgarzew w tej kolejce będzie pauzować
Najciekawszym starciem najbliższej kolejki będzie niewątpliwie pojedynek Kosy Konstancin z Perłą II Złotokłos, czyli drużyn z TOP3 🏆. My za to rozegramy ostatnie dla nas spotkanie w tej rundzie (w ostatniej kolejce pauzujemy) i to przed własną publicznością. Więcej o tym spotkaniu już wkrótce 👌.

9kolejka

Walka Piorun 1 1W miniony weekend przyszło nam zmierzyć się w wyjazdowym starciu z lokalną drużyną Walki Kosów. Wiedzieliśmy przed spotkaniem, że nie będzie to łatwy pojedynek mimo obecnej sytuacji w tabeli naszej grupy. Jechaliśmy na trudny teren z zawsze groźnym i potrafiącym zaskoczyć przeciwnikiem. Nastroje były bojowe, ponieważ porażka sprzed tygodnia miała dać nam impuls do lepszej gry oraz zdobycia kompletu punktów. Jak się jednak okazało po raz kolejny los spłatał nam figla.
Zaczynajac jednak od początku, pierwsze minuty spotkania to typowe badanie gruntu i przeciwnika przez obie ekipy. Dużo wybijania piłki i braku pomysłu na grę, co w tym drugim przypadku utrudnione dodatkowo było przez bardzo śliską tego dnia murawę stadionu w Kosowie. Jednak nie przeszkodziło nam to i już w 9 minucie spotkania bramkę po strzale zza pola karnego zdobywa Damian Filip ⚽️ (asysta Karol Chodakowski 🎯). Mecz zatem już na samym początku ułożył się dla nas bardzo dobrze, ale trzeba było postawić jeszcze kropkę nad „i” oraz dołożyć kolejne trafienia, aby dowieźć pewne zwycięstwo do końca. Niestety z minuty na minutę coraz więcej było tylko niecelnych prób strzałów na bramkę rywali przez co do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.
Na drugą część spotkania wyszliśmy z nadzieją, że dopniemy swego. Przeciwnicy natomiast próbowali doprowadzić do wyrównania, ale bardzo dobrze tego dnia spisywał się nasz bramkarz Przemek Kocur udaremniając zapędy gospodarzy ❌. Z minuty na minutę obraz gry się nie zmieniał, było dużo walki w środku boiska, często kończącej się faulami z obu stron i kolejne próbny strzałów, które lądowały daleko od celu 😬. W końcu kiedy wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi nadeszła ona, 95 minuta, ostatnia akcja meczu, rzut rożny dla gospodarzy i…. tracimy bramkę na 1:1 po niedokładnym kryciu…. 😢
Podsumowując, nie zagraliśmy wybitnie, nawet nie dobrze, zagraliśmy po prostu beznadziejne spotkanie, ale jakże ono miałoby inny wydźwięk gdybyśmy dowieźli to skromne prowadzenie do końca. Tak się jednak nie stało i po raz kolejny możemy mówić, że sami sobie utrudniamy życie. Taka jednak jest B-klasa i trzeba wyciągać wnioski, więcej i skrupulatniej trenować a błędy się wyeliminują. Czasem potrzebny jest kubeł zimnej wody żeby coś zmienić i mamy nadzieje, że taka woda właśnie wylała. Czy efekty będą szybkie? O tym przekonamy się już w najbliższy weekend kiedy to rozegramy ostatnie spotkanie w tej rundzie (w ostatniej kolejce pauzujemy). Więcej informacji o nadchodzącym spotkaniu już wkrótce 💪.
Nagrodę Złotego Pioruna ⚡️ dla zawodnika meczu otrzymuje Roman Popadiuk 🏆, gratulujemy!

Grom Prace Małe - Piorun Warszawa 0:4W minioną niedziele przyszło nam zmierzyć się na wyjeździe z dobrze znaną ekipa Gromu. Mecz od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ chcieliśmy podnieść się po zeszłotygodniowej porażce, a, że spotkania w Pracach Małych zawsze obfitowały w dużą ilość bramek ⚽️, to mogliśmy spodziewać się dobrego widowiska 😁 ( i tak też było 😎).
Od pierwszych minut było widać, że to my prowadzimy grę i narzucamy tempo tego spotkania. Już w pierwszej akcji meczu mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale minimalnie pomylił się nasz zawodnik przy wykończeniu akcji 😬. Z minuty na minutę nasza przewaga rosła, ale nie potrafiliśmy tego udokumentować golem, gdyż brakowało nam zimnej krwi w ostatniej fazie 😢. W końcu po ładnie rozegranej akcji i podaniu w pole karne bramkę na 1:0 strzela Arek Woźny ⚽️ (asysta Karol Chodakowski 🎯), dzięki czemu na przerwę schodziliśmy ze skromnym, aczkolwiek zasłużonym prowadzeniem.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, przeciwnicy starali się doprowadzić do wyrównania, ale bardzo skutecznie radziła sobie tego dnia nasza linia defensywna ❌. My za to dalej próbowaliśmy podwyższyć prowadzenie by jeszcze bardziej uspokoić grę. Po wielu próbach dorzucenia piłki w pole karne, na zaskakujące uderzenie z 25 metrów od bramki zdecydował się Roman Popadiuk i pięknym strzałem pokonał bramkarza drużyny przeciwnej ⚽️. Wydawało się, że to spotkanie w tym momencie się zamknie, ale byliśmy w błędzie. Dosłownie kilka chwil po bramce na 2:0 szybka akcja gospodarzy i lekkie gapiostwo ze strony całej naszej drużyny i w niegroźnej sytuacji sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny Gromu. Na nasze szczęście nie zostaje on wykorzystany i tym samym unikamy nerwówki w końcówce spotkania 😅. Jeśli myślicie, że to koniec emocji to jesteście w błędzie. Najpierw w 83 minucie przepięknym wolejem popisuje się wracający po kontuzji Marian Kalmuk ⚽️, a następnie po ładnym rozegraniu w sytuacji sam na sam nie myli się Łukasz Rejniewicz ⚽️. Spotkanie zatem kończy się naszym pewnym zwycięstwem 4:0, dzięki czemu wracamy do Warszawy z uśmiechem na twarzy 😁.
Podsumowując, było to bardzo dobre spotkanie w naszych wykonaniu. Pokazaliśmy, że potrafimy szybko zapomnieć o porażce i przyjechać po swoje 💪. Mamy nadzieje, że dobra passa zostanie podtrzymana bo już w najbliższy weekend czeka nas kolejne spotkanie, ale o tym w oddzielnym poście 😎.
Nagrodę Złotego Pioruna ⚡️ dla zawodnika meczu otrzymuje Patryk Purzycki 🏆, gratulujemy!

piorun srs 2 3W miniony weekend podejmowaliśmy u siebie drużynę, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki, a mianowicie zespół SRS Zamienie. Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudny pojedynek i żeby zdobyć punkty będziemy musieli zagrać bezbłędnie (tak się jednak nie stało 😬).
Od początku było widać, że spotkanie nie będzie należeć do najłatwiejszych i że przeciwnik postawi trudne warunki. Było dużo walki i stykowych sytuacji, które często kończyły się faulami z obu stron. Po jednym z takim starć do szpitala przetransportowany został jeden z naszych zawodników 😮. Było widać, że nikt nie będzie chciał odpuścić i, że walka będzie o każdy centymetr boiska. W końcu na pare minut przed końcem pierwszej części spotkania błąd w komunikacji naszej defensywy sprawił, że po pięknym lobie drużyna gości wyszła na prowadzenie…
Do końca pierwszej części spotkania nic więcej się nie wydarzyło i na przerwę schodziliśmy minimalnie przegrywając.
Na drugą część spotkania wyszliśmy zatem zmotywowani i gotowi walczyć o punkty do samego końca. Nasze bojowe nastroje zostały dość szybko sprowadzone do ziemi, gdyż pare minut po wznowieniu gry znowu błąd w naszych szeregach spowodował to, że goście podwyższyli prowadzenie 😬. Nie załamywaliśmy się jednak i próbowaliśmy złapać kontakt z przeciwnikiem. Udało nam się to po stałym fragmencie kiedy to piłkę do bramki skierował Marcin Kiedrowicz ⚽️ (diebiutancka bramka w naszych barwach ⚡️) i przywrócił nam nadzieje na pozytywne zakończenie tego spotkania. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ po jednej z szybkich kontr goście dobijają nas bramką na 1:3 😢. Po raz kolejny wizja zdobycia choćby jednego punktu zaczęła się od nas oddalać. Mieliśmy jeszcze pare sytuacji pod bramka rywali, ale w większości pewnie bronił goalkeeper drużyny przyjezdnej ❌. Dopiero w doliczonym czasie gry po wrzutce w pole karne i lekkim zamieszaniu bramkę na 2:3 zdobywa Arek Woźny ⚽️ (asysta Damian Pypeć 🎯), ale na więcej nie było nas już stać w tym spotkaniu i ostatecznie przegrywamy pierwszy domowy mecz w tym sezonie 👎.
Podsumowując, na tle naszych niedzielnych rywali wyglądaliśmy bardzo przeciętnie. Nie byliśmy zespołem, który w poprzednich pojedynkach pokazywał dominację na boisku i pewnie prowadził spotkanie. Musimy szybko wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko, aby taka sytuacja nie miała więcej miejsca. Czasu niewiele bo już w następną niedziele czeka nas kolejne (tym razem wyjazdowe) starcie, ale o tym następnym razem 💪.
Przeciwnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu 👏, a naszemu kontuzjowanemu zawodnikowi, czyli Kamilowi Pająkowi szybkiego powrotu do zdrowia 😊.
Nagrodę Złotego Pioruna ⚡️ dla zawodnika meczu otrzymuje Arek Woźny 🏆, gratulujemy!